top of page

Popłyń z Gdyni do Jastarni luksusową motorówką „Follow me”

Przejazd z Gdyni do Jastarni samochodem w najlepszym wypadku zajmie Ci nieco ponad godzinę. Jeśli planujesz wypoczynek latem, koniecznie weź poprawkę na spore korki szczególnie na Półwyspie Helskim albo popłyń tam motorówką „Follow me”. Do Jastarni dopłyniesz o wiele szybciej, po drodze podziwiając piękną linię brzegową Gdyni i Półwyspu Helskiego. Czekają na Ciebie także emocje wywołane szybkim przecinaniem morskich fal. Czy jesteś na nie gotowy?


Morze

Dlaczego warto odwiedzić Jastarnię?


Rejs motorówką z Gdyni do Jastarni pozwoli Ci przepłynąć całą Zatokę Pucką. Jastarnia zlokalizowana jest pośrodku Półwyspu Helskiego i stanowi jedną z większych miejscowości tego rejonu. Zajmuje obszar, w którym półwysep osiąga szerokość 1 km, co pozwoliło na zbudowanie portu, a później także licznych ośrodków wypoczynkowych i rozwój przemysłu turystycznego. Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Jastarni?


W pobliżu Mariny Jastarnia znajduje się Muzeum Rybactwa. Ta gałąź gospodarki miała niebagatelny wpływ na rozwój miasta. Warto obejrzeć zbiory zgromadzone głównie przez Jana Wysockiego.


Jednym z punktów orientacyjnych doskonale widocznych na linii brzegowej jest wieża kościoła. W nim znajduje się charakterystyczna ambona w kształcie łodzi. Drugim punktem orientacyjnym jest latarnia morska „Jastarnia”. Oba miejsca warto podziwiać nie tylko z wody, ale także po zejściu na ląd.


Ciekawą atrakcją dla wielbicieli historii jest Chata Rybacka wybudowana w 1881 roku z drewna wyrzuconego przez morze. Jej wystrój w głównej mierze był ukształtowany w XIX wieku, jednak można w niej podziwiać także stare sprzęty rybackie pochodzące z XV wieku. Pomiędzy Jastarnią a Kuźnicą zlokalizowany jest skansen byłych fortyfikacji. Można w nim zobaczyć pozostałości po czterech schronach wybudowanych w 1939 roku, które przecinają w poprzek Półwysep Helski.


W Jastarni czeka na Ciebie także kilka przyjemnych tras spacerowych. Możesz wybrać oddalone od 250 metrów od basenu portowego miejskie molo spacerowe liczące 120 m lub nieco dalej zlokalizowane tuż obok hotelu Posejdon molo liczące 170 m. Jeśli jednak lubisz obcować z naturą i podziwiać jej piękno polecamy ścieżkę przyrodniczą Torfowe Kłyje. Trasę liczącą niecałe 2 km możesz przebyć częściowo na rowerze lub w całości pieszo. Obszar ten jest wyjątkowym siedliskiem typowych dla tego obszaru gatunków ptaków.


Swoją morską wyprawę możesz też urozmaicić posiłkiem w naszej ulubionej restauracji „Nowa Jastarnia” znajdującej się tuż przy molo i oferującej, oprócz wyszukanego jedzenia, romantyczny widok na Zatokę i unoszące się nad nią kite’y. Gdy nie masz dużo czasu, warto zawitać w „FoodPort Jastarnia”, znajdującym się z prawej strony mariny, patrząc na ląd. Tu znajdziesz ciekawe food truck’i, leżaki, huśtawki i koncerty na świeżym powietrzu.


Marina Jastarnia – informacje praktyczne


Motorówkę możesz zacumować w Porcie Jastarnia. Znajdują się w nim baseny przeznaczone dla kutrów rybackich, ale także dla jachtów i motorówek. Jeden z nich zajmuje Marina Jastarnia, która oferuje liczne miejsca postojowe dla motorówek. Na jej terenie znajduje się restauracja. W cenie postoju jest dostęp do wody i prądu. Za korzystanie z toalet należy płacić osobno. W porcie nie ma stacji paliw. W celu zatankowania należy udać się 2 km dalej do jedynej na półwyspie helskim lądowej stacji paliw.


Przy wejściu do portu należy na kanale VHF 10 wywołać „Bosmanat Jastarnia”, a następnie prosić o wskazanie miejsca postoju w Marinie Jastarnia. Telefon do Bosmanatu Jastarnia: 586752013, telefon do mariny: 798675458. Przystań żeglarska czynna jest od 15 kwietnia do 15 października.


Nie trać czasu w samochodowych korkach, wynajmij motorówkę i wybierz się w trasę do Jastarni przez Zatokę Pucką. Na wodzie czeka na Ciebie ogrom atrakcji i emocji. Z kolei po zejściu na ląd możesz zwiedzić kilka ciekawych miejsc w jednej z większych miejscowości na Półwyspie Helskim.


Zachęcamy do rezerwacji terminu Twojej wyprawy motorówką już dzisiaj:

tel. +48502153350


Do zobaczenia,

Zespół PremiumBoats.pl


217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page