top of page

Zobacz Klif Orłowski, port rybacki i molo w Orłowie

Czy wiesz, że zabytek natury - Klif Orłowski kurczy się każdego roku? Zobacz jego piękno w całej okazałości z poziomu wody.


Planujesz urlop w Trójmieście i chcesz zobaczyć wszystkie zakątki tego miejsca? Zamiast podróży samochodem albo komunikacją miejską, zdecyduj się na rejs motorówką. Wybierz wyprawę morską z Gdyni do Orłowa nowoczesną, wygodną łodzią Premium Boats, gwarantującą najwyższy komfort podróży.

Molo w Orłowie

Wyprawa morska zapewni Ci wiele atrakcji. Sprawdź, co Cię czeka, jeśli zdecydujesz się na samodzielne wyczarterowanie albo wynajęcie motorówki ze sternikiem.


Cel rejsu:

Orłowo to nadmorska, południowa dzielnica Gdyni z przystanią morską dla rybaków oraz charakterystycznym dla krajobrazu dzielnicy klifem zbudowanym z gliny morenowej pochodzenia lodowcowego. Na uwagę zasługuje też słynne orłowskie molo, które jest dobrze oświetlone lampami typu ulicznego oraz światłem nawigacyjnym na szczycie, widocznym do 2M. Nad morzem wyznaczono ponadto letnie kąpielisko o łącznej długości linii brzegowej wynoszącej 100 m.


Podczas rejsu z Gdyni do Orłowa nie można cumować przy brzegu. W żaden sposób nie ujmuje to jednak atrakcyjności podróży. W trakcie wycieczki czeka na Ciebie mnóstwo atrakcji oraz zapierających dech w piersiach krajobrazów. Z poziomu pokładu możesz podziwiać m.in.:

 • piękne plaże idealnie wpisujące się w miejski klimat Trójmiasta;

 • Scenę Letnią Teatru Miejskiego w Gdyni – jedyną coroczną letnią scenę w Polsce, prezentującą od lipca do sierpnia spektakle teatralne na plaży;

 • Domek Żeromskiego w Gdyni-Orłowie, obecnie muzeum poświęcone życiu i twórczości Stefana Żeromskiego, niegdyś dom, w którym autor przez pewien czas mieszkał i gdzie stworzył utwór „Sambor i Mestwin”;

 • bulwary nadmorskie;

 • strome orłowskie klify rozciągające się na długości 650 m, porośnięte różnorodną roślinnością, w tym gatunkami chronionymi. Na skutek abrazji ściana urwiska cofa się w średnim tempie 1 m rocznie;

 • uroki Rezerwatu Przyrody na Kępie Redłowskiej z naturalnymi lasami bukowymi;

 • molo w Orłowie – wysokie molo bez pomostów „parterowych” to obszar nieprzystosowany do cumowania i przeznaczony wyłącznie do spacerów;

 • ujście rzeki Kaczej na orłowskiej plaży, tuż nad molem spacerowym, w pobliżu rybackiej przystani;

 • -Tawernę Orłowską – popularną restaurację ze świeżymi rybami wprost od rybaków, położoną nad samym morzem;

 • niewielki port rybacki, w którym na co dzień cumuje zaledwie kilka kutrów. W pobliżu znajduje się piękny klif. Szczególnie malowniczo prezentuje się o zachodzie słońca, kiedy ostatnie promienie padają na skały. Warto wówczas zatrzymać się i w spokoju podziwiać te niezwykłe widoki.

Mimo że podczas tej wyprawy nie można zacumować przy brzegu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby rzucić kotwicę nieco dalej i podziwiać niezwykłe morskie krajobrazy, nagrywać wideo (niewiele jest bowiem tak malowniczych widoków jak zachód słońca nad polskim morzem) albo robić zdjęcia. Możesz również rozłożyć stolik na pokładzie i zjeść smaczny posiłek z rodziną lub przyjaciółmi, przy rytmach ulubionej muzyki płynącej z głośników oraz kolorowym oświetleniu wpływającym pozytywnie na nastrój.


Czas rejsu:

Na naszej nowoczesnej, wysokiej klasy motorówce typu RIB przy dobrej pogodzie z mariny w Gdyni do Orłowa dostaniesz się w kilka minut. Za sprawą silnika 150KM rozwija ona prędkość do 83 km/h (45 węzłów). Podróż łodzią to świetna alternatywa dla samochodu i komunikacji miejskiej. Wodne taxi pozwala uniknąć korków i szybko dotrzeć na miejsce, poznając je od innej strony. Urok morskiego krajobrazu i ożywczy letni wiatr to dodatkowe atrakcje, których nie znajdziesz na lądzie.


Wysoki komfort rejsu:

Wybierając podróż motorówką Premium Boats, czekają na Ciebie nie tylko niesamowite widoki i atrakcje turystyczne, ale również mnóstwo udogodnień na samej łodzi. W nowoczesnym modelu Follow Me znajdziesz takie funkcje i atrakcje jak m.in.:

 • Echosonda GPS Lowrance, która pozwoli Ci w łatwy sposób sprawdzić, ile ryb przepływa aktualnie pod łodzią;

 • Koloroterapia LED – nasza nowoczesna łódź wyróżnia się oryginalnym podświetleniem. Wielobarwne lampy LED-owe sprawią, że Twoja wieczorna podróż będzie naprawdę niezwykła. Wybierz swoje ulubione barwy podświetlenia i ciesz się dobrą widocznością oraz świetnym nastrojem;

 • Mapy ułatwiające nawigację – zainstalowane w systemie na łodzi aktualne mapy pozwolą Ci na łatwą nawigację wprost do celu;

 • Wspomaganie układu kierownicy – dzięki zamontowanemu w motorówce wspomaganiu układu kierowniczego wszystkie manewry wykonasz bez większego wysiłku. To rozwiązanie sprawi, że prowadzenie naszej łodzi wyda Ci się znacznie prostsze i wygodniejsze.


O tym pamiętaj, planując podróż:

Należy pamiętać, że na północ od mola, do trawersu załomu klifu orłowskiego (pławy „QR-1” i „QR-2”) rozciąga się rezerwat przyrody, na którego dnie zalega kilka dużych kamieni. Ich wierzchołki pokrywa tylko ok. metr wody, co sprawia, że pływanie w tych rejonach jest bardzo trudne, a często niemożliwe. Na obszarze tym Urząd Morski w Gdyni umieścił ponadto na dnie „sztuczne rewy”, czyli elementy betonowe, zwane też progami wodnymi. Ograniczają one nieco swobodne żeglowanie w bezpośredniej bliskości brzegu.


Jeśli chcesz w komfortowy sposób poznać nowe miejsca nad Zatoką Gdańską, bez podróżowania samochodem albo komunikacją miejską, lub po prostu chcesz zrelaksować się podczas rejsu motorówką po Bałtyku, skorzystaj z naszych usług. Premium Boats gwarantuje najwyższej jakości obsługę i korzystne ceny.

Zachęcamy do rezerwacji motorówki już dzisiaj:

+48502153350


Do zobaczenia,

Zespół PremiumBoats.pl

121 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page