top of page

Komfortowa podróż morska z Gdyni do Gdańska

Marzy Ci się urlop w Trójmieście bez zgiełku turystów i na łonie natury? Wybierz się w rejs motorówką z Gdyni do Gdańska. To propozycja, która pozwoli Ci zrelaksować się oraz cieszyć oczy niezwykłymi widokami.


Gdańsk


Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji o morskiej wyprawie, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najważniejszych informacji dotyczących podróży motorówką po Zatoce Gdańskiej z PremiumBoats.pl.


Cel rejsu:

Celem wyprawy z Gdyni jest Gdańsk – wyjątkowe miasto o ponadtysiącletniej historii, skupiające w swych granicach wpływy różnych kultur i narodowości. Miejscowość słynie z wielu cennych zabytków, które z pewnością warto zobaczyć po przybyciu do miasta. Ale wyprawa do Gdańska to także wiele atrakcji czekających na Ciebie w trakcie samego rejsu. Podczas podróży Martwą Wisłą zobaczysz Westerplatte – symbol wybuchu II wojny światowej, latarnię morską i stocznię remontową.


Masz możliwość zobaczenia historycznych statków, np. okrętu „Sołdek”, będącego pierwszym zbudowanym przez polski przemysł stoczniowy statkiem pełnomorskim, zwodowanego w 1948 roku, nazwanego na cześć trasera Stanisława Sołdka. Na uwagę zasługuje też zabytkowa Twierdza Wisłoujście – najstarsza nadmorska fortyfikacja na polskim wybrzeżu, której prapoczątki sięgają prawdopodobnie XIII wieku, a także Szaniec Mewi – fortyfikacja wzniesiona w XIX wieku przez Prusaków w celu obrony ujścia Wisły, dziś niestety jest to zabytek powoli niszczejący.


W czasie rejsu po Motławie masz natomiast szansę zobaczyć dostępny dla turystów okręt stylizowany na statek piracki z restauracją, Wielki Młyn – zabytkowy młyn wodny z XIV wieku, niegdyś napędzany wodami Kanału Raduni, a także Filharmonię Bałtycką na wyspie Ołowianka.


Z poziomu pokładu podczas rejsu możesz podziwiać ponadto bulwary i plaże nadmorskie, w tym słynną plażę w Jelitkowie wraz z przylegającym do niej Parkiem Jelitkowskim, a także historyczne, drewniane molo w Gdańsku Brzeźnie, którego początki sięgają 1900 roku. Z poziomu wody dojrzysz także latarnię morską, malownicze wejście do portu i kapitanat, Nabrzeże Zbożowe z 2 elewatorami, Nabrzeże Chemików oraz wiele innych atrakcji.


Przyjemność sprawi Ci z pewnością również spacer z nowej Mariny Gdańsk położonej nad Motławą. Zlokalizowana w historycznym centrum przystań ma prawie 300 metrów długości. Jest oświetlona i wyposażona w urządzenia sanitarne. Trasa wzdłuż nabrzeża Szafarnia niedaleko Muzeum Morskiego zajmuje ok. 45 minut.


Atrakcji, zabytków i ciekawostek jest w tym mieście tak wiele, że z pewnością warto wybrać się do Gdańska i obejrzeć je wszystkie. Dzięki wodnej taksówce Premium Boats na miejsce dopłyniesz szybko i wygodnie. Możesz też zdecydować się na wyczarterowanie motorówki na cały dzień lub wynajęcie łodzi ze sternikiem.


Przystań jachtowa Marina Gdańsk:

Cumowanie łodzi odbywa się w nowoczesnej przystani jachtowej Marina Gdańsk, położonej w samym centrum miasta. Ze względu na swą funkcjonalność i nowoczesność stanowi ona znakomitą wizytówkę miasta dla gości przybywających do Gdańska. Przystań o długości wynoszącej 290 m jest umiejscowiona wzdłuż Nabrzeża Szafarnia na Nowej Motławie, naprzeciwko sławnego Żurawia Gdańskiego. Nabrzeża są wyposażone w przyłącza wody i energii, zaplecze bosmanatu oraz pomieszczenia sanitarne. Na trasie wzdłuż nabrzeża Szafarnia znajdują się też restauracje, sklep spożywczy oraz żeglarski.


Koszt cumowania wynosi 5,25 zł/1 m długości jednostki, czyli 30,45 zł za motorówkę Premium Boats (5,8 m), za postój do 12 godzin (cena w sezonie wysokim, od 1.06. do 31.08., w pozostałych okresach koszt jest niższy). Często za postój do 2 godzin nie jest pobierana opłata.


Przed wejściem do portu każda jednostka jest zobowiązana zgłosić się do Kapitanatu Portu Gdańsk przez kanał UKF 14 albo telefonicznie pod numerem: +48 58 343 07 10. Jachty i mniejsze jednostki, chcące wpłynąć do portu, mogą się kierować od razu na lewą główkę o głębokości ok. 3m, a następnie wejść prosto na Kanał Portowy. Przy pierwszym rozgałęzieniu należy płynąć prosto, następnie ominąć prawą burtą dawne nabrzeże odpraw GPK, później lewą burtą pomnik na Westerplatte, Twierdzę Wisłoujście za Zakrętem Pięciu Gwizdków oraz przystań PKM. Drugie rozgałęzienie bierzemy na wprost, a trzecie w lewo (na Kanał Kaszubski). Na czwartej obrotnicy mijamy lewą burtą Polski Hak, a potem wpływamy na Motławę, mijamy Wyspę Ołowianka i dopływamy do Mariny.


Stacje paliw:

W Marinie znajduje się stacja paliw Lotos Premium, czynna w sezonie do godz. 20:00.


Toalety:

Przystań Marina w Gdańsku posiada niezbędne wyposażenie sanitarne. Na nabrzeżu znajdują się toalety i prysznice.


Restauracje:

Wybierając się w rejs, nie zapomnij o smacznym posiłku. Na miejscu czekają na Ciebie atrakcje kulinarne. Wybierz się z bliskimi na smaczny posiłek do jednej z rekomendowanych przez nas restauracji, m.in. Brovarni Gdańsk przy ul. Szafarni 9 lub restauracji Chleb i Wino na Wyspie Spichrzów.


Czas rejsu:

Wybierając rejs z Gdyni do Gdańska z Premium Boats, zyskujesz komfort podróży nowoczesną, wysokiej klasy łodzią. Motorówka o nazwie Follow Me typu RIB to sprzęt wyposażony w silnik o mocy 150 KM, pozwalający rozwinąć prędkość wynoszącą 45 węzłów, czyli 83 km/h. Dzięki temu przy korzystnych warunkach atmosferycznych przebędziesz trasę w czasie ok. pół godziny.


Komfortowa podróż morska z Premium Boats to gwarancja pięknie spędzonego dnia i niezapomnianych wrażeń.


Zachęcamy do rezerwacji daty Twojego rejsu już dzisiaj:

tel. +48502153350


Do zobaczenia,

Zespół PremiumBoats.pl

183 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page