top of page

W 25 min z Gdyni na Hel!

Mieszkasz w Trójmieście, ale rzadko bywasz na Półwyspie, bo nie chcesz stać w korkach?

Jesteś na wakacjach i chcesz zobaczyć Zatokę Gdańską w pigułce?

Wynajem motorówki RIB to idealne rozwiązanie!

Mewa nad morzem

By ułatwić Wam decyzję o wyprawie, przygotowaliśmy podsumowanie informacji o rejsie motorówką na Hel z PremiumBoats.pl:


Cel rejsu:

Hel to miasto znajdujące się na końcu Półwyspu Helskiego, port rybacki i rekreacyjny. W ramach rejsu warto tam zobaczyć:


Z poziomu wody:

 • cypel Półwyspu Helskiego z widoczną szeroką plażą i latarnią morską;

 • letnią rezydencję Prezydenta RP "Mewa" (na terenach wojskowych gminy Hel, obok Juraty). Tutaj należy zachować bezpieczną odległość, gdyż akwen wokół rezydencji, tzw. Rezerwat Prezydencki, jest zamknięty dla żeglugi i rybołówstwa;

 • port wojenny z kutrem pościgowym "Batory" słynnym z 1939r. oraz wrakami ORP Wicher II i ORP Grom II stanowiącymi celowy falochron. Port wojenny znajduje się 0,5 Mm na północny zachód od Portu Hel. Obecnie jest nieużywany, ale obowiązuje zakaz wpływania.

Z poziomu lądu:

 • port Hel z charakterystycznym "Jajem", kutrami rybackimi, statkami żeglugi i jachtami,

 • bulwar z plażą od strony Zatoki Gdańskiej;

 • ulicę Wiejską z domkami rybackimi z końca XVIII i połowy XIX wieku;

 • latarnię morską;

 • szeroką plażę na cyplu;

 • fokarium z przesympatycznymi fokami;

 • Muzeum Rybactwa, mieszczące się w poewangelickim kościele;

 • port wojenny, którego zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z Komendą Portu Wojennego.

Czas rejsu:

Nasza motorówka typu RIB o nazwie "Follow Me" z silnikiem 150KM rozwija prędkość do 45 węzłów, czyli 83 km/h. Przy dobrych warunkach pogodowych dostaniesz się nią z Gdyni na Hel w 25 minut! Zarezerwuj naszą usługę Taxi Wodne na Hel, wyczarteruj motorówkę samodzielnie (jeżeli posiadasz uprawnienia) lub wynajmij ze sternikiem na cały dzień.


Umilacze:

Rejs motorówką z Premium Boats oferuje szereg udogodnień, które składają się na luksusową przygodę:

 • Dobra muzyka - połącz swój telefon z Bluetooth na motorówce i ciesz się Twoją ulubioną muzyką w trakcie rejsu! Łódź Follow Me wyposażona jest w nagłośnienie 4x60 Wat, które zapewni oprawę muzyczną Waszej przygody.

 • Koloroterapia LED - wieczorem nastrój się wybierając ulubione kolory podświetlenia łodzi. Jedyna taka łódź w Polsce!

 • Lunch lub romantyczna kolacja - w łatwy sposób zamontuj stolik i ciesz się morską ucztą w doborowym towarzystwie.

 • Zbadaj dno za pomocą echosondy GPS Lowrance. Zobacz, ile ryb przepływa pod łodzią!

 • Korzystaj z map zainstalowanych na łodzi, nawiguj.

 • Dla Twojego komfortu łódź Follow Me posiada wspomaganie układu kierowniczego. Wszelkie manewry wykonasz bez większego wysiłku.

Wygodne cumowanie w Basenie Jachtowym:

Miejsce cumowania zazwyczaj wyznacza pracownik Zarządu Portu, który przemieszcza się na rowerze i pobiera opłaty. Do 2 godzin cumowanie jest bezpłatne. Dłuższy pobyt to pełna opłata dobowa 50 zł. W wakacyjne weekendy w przypadku braku miejsc w Basenie Jachtowym łodziom wskazywane są miejsca w Basenie Zewnętrznym. Tu cumowanie bezpieczne jest jedynie w spokojnych warunkach ze względu na wysokie nabrzeże, brak dobrej osłony od południa oraz trudne odejście w przypadku dużych fal.


Samodzielne cumowanie:

Sternikom wynajmującym samodzielnie naszą łódź, przypominamy właściwe wywołanie Bosmanatu przed wpłynięciem do portu na kanale VHF 10:

"Bosmanat Hel, Bosmanat Hel. Tutaj RIB FOLLOW ME, FOLLOW ME. OVER" => czekamy na odpowiedź Bosmanatu => następnie prowadzimy normalną rozmowę, np. "Chciałbym zacumować w Basenie Jachtowym na 2 godziny. 5 osób załogi. Proszę o wyznaczenie miejsca. OVER"

Ewentualny telefon: 586 75 06 24.


Przy powrocie do Mariny Gdynia zaanonsuj się w bosmanacie na kanale VHF12 wywołaniem "Marina Gdynia" (ewentualny telefon: 785 174 718). Bosman pracuje w godzinach 8-20:00, później ster przejmuje ochroniarz. Po wpłynięciu zatankuj do pełna na stacji LOTOS Premium i zacumuj w miejscu zarezerwowanym dla Premium Boats, z którego wypłynąłeś.


Stacje paliw:

Stacja paliw dostępna jest w Marinie w Gdyni (LOTOS Premium - w sezonie czynna do godz. 20:00). Niestety w Helu brak stacji benzynowej. Najbliższa samochodowa stacja paliw dostępna jest w Jastarni... Spokojnie, bak łodzi "Follow Me" ma 90 litrów i na pewno wystarczy na całodzienny rejs po Zatoce Gdańskiej. :)


Toalety:

Najbliższe toalety w Helu dostępne są w charakterystycznym białym "Helskim Jaju" przedstawiającym rozwinięte żagle, znajdującym się przy porcie. W Marinie Gdynia toaletę znajdziesz m.in. przy biurze bosmana przy Nabrzeżu Młodych Żeglarzy.


Restauracje:

Naszą ulubioną restauracją na Helu jest Stara Wędzarnia. Oczywiście serwują w niej pyszne ryby. Rybę dnia z frytkami i surówką można zjeść w atrakcyjnej cenie. Restauracja położona jest w centrum, blisko Mariny i posiada spory ogródek, w którym można nacieszyć się malowniczym widokiem na Zatokę.


Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w realizacji niezapomnianej wyprawy!


Zachęcamy do rezerwacji motorówki już dzisiaj:

+48502153350


Do zobaczenia,

Zespół PremiumBoats.pl

1079 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page