top of page

Pełna wrażeń wyprawa motorówką z Gdyni do Pucka

Tym razem zapraszamy na emocjonującą wyprawę z Gdyni do Pucka. Po drodze czeka Cię wiele atrakcji, niezapomnianych widoków i wrażeń. Zamiast jechać samochodem, wybierz rejs naszą nowoczesną motorówką „Follow me” i przeżyj niesamowitą przygodę na drodze morskiej z Gdyni do Pucka!

zacumowane łodzie na przy moście

Emocjonująca droga z Gdyni do Pucka

Rejs w jedną stronę z Gdyni do Pucka zajmuje około 1 godzinę. Na podróż w obie strony zarezerwuj sobie przynajmniej 4 godziny. Z kolei, jeśli marzysz o zwiedzeniu Pucka – koniecznie poświęć na tę wyprawę cały dzień.


Zaraz po wypłynięciu z Gdyni czeka Cię moc atrakcji. Będziesz mijał dwie torpedownie: jedną wciąż działającą Formozę i jedną na Babich Dołach, która zachwyci Cię swoim postapokaliptycznym wyglądem. Sama linia brzegowa Oksywia i Mechelinek pełna jest zapierających dech w piersiach klifów i plaż.


Następnym ważnym punktem na trasie jest Cypel Rewski. W tym rejonie należy szczególnie uważać na Rybitwią Mieliznę ciągnącą się od Cyplu Rewskiego po samą mierzeję helską w rejonie Kuźnicy. Dzieli ona Zatokę Pucką na wewnętrzną i zewnętrzną. W odległości 800 m od brzegu w rejonie mielizny zalegają pozostałości statku z przełomu XVIII–XIX wieku, a także wrak ORP „Kujawiaka”, którego nadbudowa na kadłubie wystaje ponad poziom wody.

Aby przedostać się do portu puckiego, kieruj się na Głębinkę – sztucznie wykopane przejście w mieliźnie, które pozwoli Ci bezpiecznie przepłynąć na wewnętrzną stronę Zatoki Puckiej.


Zarezerwuj dzień pełen atrakcji!

Dlaczego warto na tę wyprawę zarezerwować cały dzień? Otóż miasto Puck również oferuje turystom wiele atrakcji. Spacer po nim koniecznie wpisz w plan swojego dnia!

Swoje początki miasto Puck miało już w średniowieczu, co widać po charakterystycznej zabudowie ulic. Jedną z większych atrakcji stanowi kościół pw. św. Pawła i Piotra, który stanowi ważny punkt orientacyjny przy podchodzeniu do portu. Podstawa jego zabudowy została wzniesiona w XIII wieku, a dalsza rozbudowa przeprowadzana była w XIV i XV wieku.

Sam Puck jest znany w historii Polski jako miejsce symbolicznych zaślubin Polski z morzem w 1920 roku. Dokładne miejsce tego wydarzenia leży na niedostępnym dla turystów terenie Puckich Zakładów Mechanicznych AMEX. W porcie rybackim jednak możesz obejrzeć niewielkie popiersie Józefa Hallera upamiętniające to wydarzenie.


W Pucku warto zobaczyć także neogotycki ratusz i najstarsze zabudowania w mieście zlokalizowane przy ulicy Sobieskiego 15, 16, 17 i na Placu Wolności 6.

W trakcie wyprawy i zwiedzania warto przekąsić coś pysznego. Genialne rybki z frytkami i surówką serwowane są “U Bosmana”. Danie można zjeść z fantastycznym widokiem na morze, co na pewno będzie plusem dla fanów klimatycznych, nadmorskich miejscówek!

Spacerkiem warto dostać się na ulicę Morską, gdzie przy porcie rybackim zjeść można pysznego łososia, posmakować znakomitej sałatki z owocami morza czy przepysznej zupy - to wszystko w “Strand Tawerna”.

Jeśli chcą Państwo poczuć kaszubski klimat, warto udać się do restauracji Nordowi Mol, gdzie podawane dania regionalne, jak polędwiczki nadziewane po kaszubsku.


Garść informacji praktycznych

W Pucku dla jachtów i motorówek dostępne są miejsca postojowe w porcie jachtowym i rybackim. W obu obowiązuje ta sama cena. Postój do dwóch godzin jest bezpłatny. W cenie postoju masz dostęp do toalety (w godzinach pracy bosmana), prądu, wody pitnej i internetu.

Port rybacki jest chroniony falochronem pływającym. Z kolei w basenie jachtowym postój przy silnych wiatrach wschodnich i zachodnich może być niebezpieczny ze względu na duże zafalowanie.

Należy bezwzględnie trzymać się wyznaczonych dróg morskich przy podejściu do obu portów. Zarówno w zatoce Puckiej, jak i okolicy basenów istnieje wiele mielizn i pozostałości po zatopionych kotwach falochronu pływającego.


Bosmanat podlega pod kapitanat Władysławowo

Czynny: pon.–pt. 8.00–20.00 sob. i niedz. 9.00–17.00

VHF 10

tel. 58 6732782 czynny w dni powszednie od 7.15 do 15.15


Port jachtowy

Czynny: pon.–pt. 8.00–20.00, sob. i niedz. 9.00–17.00

Tel. 607 373 900

Opłata za motorówkę: 36 zł za dobę

Cumowanie: alongside


Port rybacki

Czynny: Pon. 12.00–16.00, wt.–pt. 10.00–20.00 sob. i niedz. 8.00–20.00

Tel. 692120884

Opłata za motorówkę: 36 zł za dobę

Cumowanie: burta do kei


Stacja paliwowa

Czynna od maja do września codziennie od 8.00 do 20.00

Tel. 242564906


Piękne widoki, niezapomniane wrażenia i chwile, które zapamiętasz na długo. To gwarantuje wyprawa motorówką z Gdyni do Pucka, na którą serdecznie zapraszamy!


Zarezerwuj już dzisiaj:

tel. +48502153350


Do zobaczenia,

Zespół PremiumBoats.pl

104 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page