top of page

Sopot od strony Mariny

Zacumuj w Marinie w Sopocie i poczuj uroki luksusowego kurortu.


Planujesz wyprawę z Gdyni do Sopotu? Zamiast samochodu czy komunikacji miejskiej wybierz rejs motorówką z PremiumBoats.pl. W ten sposób szybko i wygodnie dotrzesz na sopockie molo.

Molo w Sopocie

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji o wyborze rejsu, poniżej przygotowaliśmy najważniejsze informacje dotyczące rejsu motorówką po Zatoce Gdańskiej z naszą firmą.


Cel rejsu:

Celem opisywanej wyprawy motorówką jest Sopot – nadmorskie miasto leżące mniej więcej w połowie drogi między Gdańskiem a Gdynią. Słynie przede wszystkim z Opery Leśnej, dobroczynnych zabiegów leczniczych oraz mola. Powstałe w 1827 roku molo liczy obecnie 512 metrów długości i stanowi niewątpliwą atrakcję Sopotu, a także cel Twojego rejsu motorówką.

Zdecyduj się na połączenie Gdynia – Sopot, a będą na Ciebie czekać liczne atrakcje i udogodnienia podczas rejsu. Z poziomu pokładu możesz podziwiać m.in.:

  • gdyński bulwar nadmorski;

  • uroki Rezerwatu Przyrody na Kępie Redłowskiej;

  • strome klify orłowskie – słynne, „topniejące” z roku na rok klify z zagajnikiem na szczycie. Proces abrazji systematycznie „zjada” klif, czego przejawem są m.in. spadające do morza kamienie, a nawet drzewa;

  • molo w Orłowie – wysokie, bez pomostów „parterowych”, przeznaczone wyłącznie na spacery, nieprzystosowane do cumowania;

  • malowniczy port rybacki w Orłowie;

  • piękne plaże Gdyni i Sopotu idealnie wrysowane w miejski klimat Trójmiasta.

Po dotarciu na miejsce czeka na Ciebie sopockie molo, z którego możesz udać się na tzw. Monciak. To jeden z najpopularniejszych deptaków w Polsce, oferujący mnóstwo atrakcji.

Słynne molo w lecie jest oświetlone latarniami typu ulicznego, które są dobrze widoczne z morza nawet na odległość do 6 mil. Jego lądowa część nosi nazwę Patelni. Wokół mola prowadzi trasa wyścigów pływackich i regat. U jego nasady często odbywają się przeróżne festyny czy konkursy. Wybierając się więc w rejs do Sopotu w odpowiednim terminie, możesz natrafić na dodatkowe atrakcje tego rodzaju.


Czas rejsu:

Nasza motorówka o nazwie Follow Me typu RIB, wyposażona w silnik o mocy 150 KM, rozwija prędkość do 45 węzłów, czyli aż 83 km/h. To sprawia, że przy dobrych warunkach pogodowych dopłyniesz z Gdyni na miejsce w czasie zaledwie kilkunastu minut.


Umilacze podczas podróży:

Rejs motorówką z Premium Boats do Sopotu to gwarancja wielu udogodnień, dzięki którym podróż staje się przyjemnością i luksusową przygodą. Motorówka jest wyposażona w zestaw nagłośnieniowy, który możesz podłączyć do smartfona poprzez Bluetooth i słuchać ulubionej muzyki na pokładzie, a także kolorowe oświetlenie LED, które umili Ci wieczorną podróż. Zainstalowana profesjonalna echosonda pozwoli Ci sprawdzić, czy pod łodzią przepływają aktualnie ryby. Wspomaganie układu kierowania wpływa natomiast na łatwość i wygodę wykonywania manewrów.


Na co uważać podczas podróży?

Na północ od mola w Orłowie, do trawersu załomu klifu orłowskiego (pławy QR-1 i QR-2), rozciąga się rezerwat przyrody. Na jego dnie znajduje się parę dużej wielkości kamieni, których wierzchołki przykrywa woda o głębokości zaledwie ok. 1 metra. To sprawia, że pływanie łodzią na tych obszarach jest trudne, a niekiedy niemożliwe. Płynąc w pobliżu, należy więc zachować szczególną ostrożność. Ponadto na tym terenie gdyński Urząd Morski umieścił na dnie betonowe wzmocnienia, tzw. sztuczne rewy, które również ograniczają swobodę żeglugi w pobliżu lądu oraz wpływają na bezpieczeństwo podróży. Należy też uważać na płyciznę w Sopocie, powstałą w pobliżu mariny.


Przystań w Sopocie:

W przystani możliwe jest cumowanie typu boja-nabrzeże przy nabrzeżu południowo-wschodnim, w y-bomach przy pomostach pływających, jak również burtą do nabrzeży od strony północno-zachodniej i północno-wschodniej, a w przypadku braku miejsc w basenie - też do południowo-zachodniego falochronu od jego strony zewnętrznej.


Wejście do przystani trzeba zgłosić bosmanowi na kanale 63 VHF albo telefonicznie: 500 696 588. Do cumowania należy podchodzić z kierunku wschodniego, kierując się na prawą główkę i omijając ją w niewielkiej odległości. Ze względu na możliwe występowanie płycizn przybrzeżnych nie zaleca się natomiast podchodzenia od południa. W przypadku cumowania do zewnętrznej strony południowo-zachodniego falochronu, należy podpłynąć, trzymając się blisko tego falochronu.


Marina Sopot:

Koszt cumowania w sopockiej marinie wynosi 9 zł/1 m długości jednostki w sezonie wysokim (15.06.-31.08.), czyli 52,20 zł za motorówkę PremiumBoats.pl (5,8 m). Dodatkowo należy ponieść obligatoryjną opłatę portową w wysokości 3 zł/dobę. W jej skład wchodzi opłata za sanitariaty, wodę, prąd, śmieci i Wi-Fi. Za krótki postój często nie jest pobierana opłata.


Stacja paliw:

W sopockiej marinie nie ma stacji paliw. Najbliższy punkt (stacja Lotos Premium) znajduje się w Marinie w Gdyni. Jest czynna w sezonie do godz. 20:00.


Toalety:

Na końcu mola znajduje się Bosmanat Sopot Marina oraz węzeł sanitarny przeznaczony dla załóg stacjonujących w marinie.


Restauracje:

Jeśli chcesz smacznie zjeść, to w Sopocie znajdziesz wiele rekomendowanych restauracji. Szczególnie polecamy toskańską restaurację Chianti, znajdującą się przy ul. K. Pułaskiego 19/1, która z chęcią dowiezie jedzenie na motorówkę przycumowaną w marinie (+48798833233). 😊

Włoski klimat i smak poczujesz także w naszym ulubionym lokalu Toscana przy ul. Grunwaldzkiej 27).


Zapraszamy do skorzystania z usług Premium Boats. Gwarantujemy wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży w korzystnej cenie. Przeżyj z nami niezapomnianą przygodę!


Zarezerwuj już dzisiaj:

tel. +48502153350


Do zobaczenia,

Zespół PremiumBoats.pl

167 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page