Gdynia i jej nadbrzeżne piękno

Gdynia zlokalizowana jest bezpośrednio nad morzem. Zwiedzając ją od strony lądu, nie zobaczysz tego, co czyni z niej miasto wyjątkowe. Dzięki wycieczce naszą motorówką Follow Me dostrzeżesz unikalne piękno linii brzegowej miasta z rozległymi plażami, gdyńskim bulwarem nadmorskim i klifem oksywskim. Będziesz mógł także podziwiać z innej perspektywy najwyższe wzniesienie w mieście, czyli Kamienną Górę, port Gdyński i stocznie w Gdyni. Podróż z pewnością urozmaicą Ci emocje związane z szybkim przecinaniem morskich fal. Nasza motorówka rozwija prędkość aż 45 węzłów, czyli 85 km/h.

Gdynia

Torpedownia i port gdyński


Podczas rejsu warto zwiedzić torpedownię Babie Doły. Została wybudowana przez Niemców w czasie II wojny światowej. Obecnie możesz zwiedzić jedynie jej ruiny. Podczas pływania w pobliżu torpedowni koniecznie uwzględnij zamknięte akweny, które obejmują obszar pomiędzy ruinami głównego budynku a brzegiem. Od strony północnej z powodzeniem możesz podziwiać ruiny torpedowni wyrwane niczym z postapokaliptycznego filmu.


Na linii brzegowej Gdyni znajduje się jeszcze jedna torpedownia zlokalizowana w Oksywiu zwana Formozą. Jest to obiekt czynny, dlatego nie należy się do niego zbliżać. Z morza jednak można podziwiać budynek torpedowni i łączące go z brzegiem molo o długości aż 500 m.