top of page

Gdynia i jej nadbrzeżne piękno

Gdynia zlokalizowana jest bezpośrednio nad morzem. Zwiedzając ją od strony lądu, nie zobaczysz tego, co czyni z niej miasto wyjątkowe. Dzięki wycieczce naszą motorówką Follow Me dostrzeżesz unikalne piękno linii brzegowej miasta z rozległymi plażami, gdyńskim bulwarem nadmorskim i klifem oksywskim. Będziesz mógł także podziwiać z innej perspektywy najwyższe wzniesienie w mieście, czyli Kamienną Górę, port Gdyński i stocznie w Gdyni. Podróż z pewnością urozmaicą Ci emocje związane z szybkim przecinaniem morskich fal. Nasza motorówka rozwija prędkość aż 45 węzłów, czyli 85 km/h.

Gdynia

Torpedownia i port gdyński


Podczas rejsu warto zwiedzić torpedownię Babie Doły. Została wybudowana przez Niemców w czasie II wojny światowej. Obecnie możesz zwiedzić jedynie jej ruiny. Podczas pływania w pobliżu torpedowni koniecznie uwzględnij zamknięte akweny, które obejmują obszar pomiędzy ruinami głównego budynku a brzegiem. Od strony północnej z powodzeniem możesz podziwiać ruiny torpedowni wyrwane niczym z postapokaliptycznego filmu.


Na linii brzegowej Gdyni znajduje się jeszcze jedna torpedownia zlokalizowana w Oksywiu zwana Formozą. Jest to obiekt czynny, dlatego nie należy się do niego zbliżać. Z morza jednak można podziwiać budynek torpedowni i łączące go z brzegiem molo o długości aż 500 m.


W porcie gdyńskim możesz zwiedzić dwie jednostki muzealne. Dar Pomorza jest uznawany za symbol Gdyni. Wybudowany został w roku 1909. Jest to trzymasztowy żaglowiec, który na swoim koncie ma już przepłynięty dystans równy 25 rejsów dookoła świata. Innym ciekawym okrętem-muzeum jest ORP Błyskawica. Za działania podczas II wojny światowej został uhonorowany odznaczeniem Virtuti Militari. Jest to najstarszy niszczyciel, dzięki któremu możesz poznać historię polskiej marynarki wojennej. Obie jednostki stanowią doskonałą atrakcję dla dzieci.


Gdzie zawinąć? Basen Żeglarski im. Zaruskiego


Port gdyński pod względem załadunkowym jest jednym z trzech największych portów w Polsce. Znajdują się w nim baseny wojskowe i handlowe zlokalizowane na północy. Są zamknięte dla jachtów. Jeśli chcesz wstąpić do Muzeum Emigracji czy Akwarium Gdyńskiego, możesz zacumować motorówkę w południowym basenie portu gdyńskiego w tzw. Basenie Żeglarskim im. Zaruskiego, czyli marinie „Gdynia”. Wejście do basenu zlokalizowane jest w narożniku SE. W jego odnalezieniu pomogą Ci punkty orientacyjne zlokalizowane na brzegu, czyli m.in. budynek Hotelu Gdynia, Akademii Morskiej znajdujący się na terenie basenu czy apartamentowiec Sea Towers. Do dyspozycji jachtów i motorówek oddano także nowoczesny Marina Yacht Park zlokalizowany w Basenie Prezydenckim.


Garść informacji praktycznych


Koszt cumowania w Marinie Gdynia im. Zaruskiego wynosi 3,5 zł za 1 metr długości jachtu, czyli 20,30 zł za motorówkę. Opłata zawiera korzystanie z toalet i dostęp do internetu bezprzewodowego. Postój motorówki Follow Me w tej marinie jest z góry opłacony przez PremiumBoats.pl. Wpłynięcie i wypłynięcie z mariny należy zgłosić do bosmana na kanale VHF 12, ewentualnie tel. 609173077. Na wprost wejścia do basenu znajduje się stacja paliw. W jachtklubach na terenie basenu znajdziesz restauracje, sklepy żeglarskie i bary.


Jeżeli pragniesz zacumować motorówkę w nowym Marina Yacht Park, za postój zapłacisz 80 zł w sezonie letnim i 30 zł w sezonie zimowym. W cenie jest dostęp do wody pitnej, toalet i internetu. Numer telefonu do Mariny to: 785557777.


Rejs motorówką wzdłuż linii brzegowej Gdyni pozwoli Ci spojrzeć na to miasto z całkiem innej perspektywy. Ujrzysz piękno nadmorskiej miejscowości, której charakter jest nie do podrobienia. W czasie rejsu oprócz licznych atrakcji czekają na Ciebie emocje, których nie doświadczysz, jadąc samochodem czy komunikacją miejską.


Zachęcamy do rezerwacji motorówki już dzisiaj:

tel. +48502153350


Do zobaczenia,

Zespół PremiumBoats.pl

182 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page